Здравейте ( Вход | Регистрация )

16 страници V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
* Кой е последният филм който ви впечатли?
Shalome
коментар 18.05.2009, 09:57
Коментар #81

Queen of Rain
Икона на група

Група: Madwitch
Коментари: 10,409
Регистриран: 08.02.07
Град: Остров в Небето
Потребител No.: 14

Emperor
Този филм касае взаимоотношенията въобще, а и не само взаимоотношенията, касае истината за смисъла на човешкия живот.
Go to the top of the page

Quote Post
Emperor
коментар 18.05.2009, 11:10
Коментар #82

Преследвачът на тамерлани

Група: Validating
Коментари: 1,550
Регистриран: 16.08.08
Потребител No.: 721

Цитат(Shalome @ 18.05.2009, 10:57) *
Emperor
Този филм касае взаимоотношенията въобще, а и не само взаимоотношенията, касае истината за смисъла на човешкия живот.

Животът не притежава такъв. В смисъл - "смисъл"...

Quote Post
Shalome
коментар 18.05.2009, 12:01
Коментар #83

Queen of Rain
Икона на група

Цитат(Emperor @ 18.05.2009, 12:10) *
Животът не притежава такъв. В смисъл - "смисъл"...

Гледай филма и пак ще говорим за смислите (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Quote Post
NewClearFear
коментар 02.06.2009, 19:00
Коментар #84

Mърамунгелче
Икона на група

Група: Странници
Коментари: 31
Регистриран: 01.06.09
Град: Варна
Потребител No.: 991

Taкааааа (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) я да драсна и аз един два филма :

(Фсички филми съ зъдължителни зъ гледъне)

The Boondock Saints
The Usual Susspects
Brotherhood of the wolves
Dark City

Това е на първо четене (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Quote Post
Emperor
коментар 02.06.2009, 20:45
Коментар #85

"Братството на вълците" и "Обичайните заподозрени" съм ги гледал. "Братството" си го имам в колекцията. Много са добри. За другите два нямам спомен да съм ги гледал - но ще вземе мерки.

А аз вчера луднах от радост - намерих си филми който търся безуспешно от четвърт век откакто ги гледах. Търсих ги на видеокасетки, в чужбина и където мога, в интернет ги търся вече 8 години - чеп - и ето ти на приятно отпушване (IMG:style_emoticons/default/yahoo.gif) . Единият е френски от 1966г., но аз го гледах началото на 80-те. При нас е преведен и е известен като "Тигърът на седемте морета". /За Робер Сюркуф - историческа личност и национален герой на Франция/. И двете серии. Иначе е "Surcouf, l'eroe dei sette mari" и продължението "Il grande colpo di Surcouf". Странно...официално го дават така в торентите - колко заглавия имат тези филми (IMG:style_emoticons/default/bn.gif) - води се френски - а туй на италиански блъска, пък дублиран на немски (IMG:style_emoticons/default/kick.gif) . Обаче така си върви. Ще сложа едната обложка - там пише за "тигре" - моля френско разбиращите да внесат уточнение (въобще кое е френски, или ако и двете са на френски - поне първото к'во значи, филмът гарантирано си е един).

Впечатли ме че не ми се видя тъп дори и след 26 години - и то при положение че беше с дублаж на немски - а аз немски разбирам зле, е малко по-добре от френски/там бъкел/ - но пак трагедия...Ровех, ровех - няколко часа за субтитри или озвучаване на английски или руски (за български е абсурд - естествено - не съм си и помислял, а и тогава щеше да ги има при нас - това да не са ново като "Терминаторите серат" ли беше...) - ама ниц...и пак останах очарован - детството не ме е подвело (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

А другият е италиански с Джулиано Джема - при нас беше преведен "Текс и властелина на вулкана", макар че трябва да е нещо на дълбините, не вулкана - abissi е в оригинал, а abyssal си го знам в английски... Намерих го в руски тракер озвучен на руски върху английско озвучаване, и с оригинално италианско озвучаване обаче със сърбо-хърватски субтитри (IMG:style_emoticons/default/kick.gif) (IMG:style_emoticons/default/ag.gif)
Оказа се че въпреки че много го харесвах през 1985 и редовно бягах от училище да ходя да го гледам на кино - сега не издържах и десет минути без да почна да превъртам...мдам...приключенска класика - някоя е вечна - друга - на коча у ........./автоцензура/ (IMG:style_emoticons/default/ad.gif)

Прикачен файл  Surcouf_1966.jpg ( 50.39k ) Брой сваляния: 0

Втората част:Прикачен файл  Surcouf2.jpg ( 19.18k ) Брой сваляния: 0

А това е за Текс, там със сигурност си пише на немски долу на обложката - а филма си е италиански - Вавилонска кула (IMG:style_emoticons/default/ag.gif)
Прикачен файл  44715.jpg ( 72.95k ) Брой сваляния: 0

п.п. Пак добре че не записах немски или френски навремето, а английски, пу-пу

Този коментар е бил редактиран от Emperor на 02.06.2009, 21:08

Quote Post
NewClearFear
коментар 03.06.2009, 19:23
Коментар #86

Mърамунгелче
Икона на група

Хах... похвално Джулиано Джема... бях забравил какзвучи това име (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Като гледаш другите два кажи какво мислиш (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Quote Post
Neznaiko
коментар 03.06.2009, 21:40
Коментар #87

класически инжИнер
Икона на група

Коментари: 1,430
Регистриран: 08.05.07
Град: тук
Потребител No.: 121

И четирите са супер, не мога да намеря как е оригиналното име на петия... Беше преведен "Самите богове" (да не се бърка с едноименната повест на Айзък Азимов, няма общо, но това ме привлече навремето), треторазреден актьорски състав (но не и играта им) - обречено болни, които се наемат на самоубийствена мисия, комично тъжен филм за Смисъла, всеки отделен персонаж е въплъщение на различен път към Смисъла. Невероятен сценарий.

Цитат(NewClearFear @ 03.06.2009, 20:23) *
Хах... похвално Джулиано Джема... бях забравил какзвучи това име (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Като гледаш другите два кажи какво мислиш (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Този коментар е бил редактиран от Neznaiko на 03.06.2009, 21:42

Quote Post
Neznaiko
коментар 08.06.2009, 14:48
Коментар #88

класически инжИнер
Икона на група

Коментари: 1,430
Регистриран: 08.05.07
Град: тук
Потребител No.: 121

ДУХ КУЧЕ: ПЪТЯТ НА САМУРАЯ (GHOST DOG: THE WAY OF THE SAMURAI)

http://kino.gbg.bg/index.php?p=archive&filmid=1912

(IMG:http://img2.slusham.com/duh_kuche_2.jpg)

Периодично си го гледам. Филм за близостта, въпреки разбиращото неразбиране и за отчужедеността, въпреки неразбиращото разбиране... Филм за споделената самота.

Quote Post
Shalome
коментар 09.06.2009, 15:10
Коментар #89

Queen of Rain
Икона на група

Цитат(NewClearFear @ 02.06.2009, 20:00) *
Taкааааа (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) я да драсна и аз един два филма :

(Фсички филми съ зъдължителни зъ гледъне)

The Boondock Saints
The Usual Susspects
Brotherhood of the wolves
Dark City

Това е на първо четене (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Гледах "Brotherhood of the wolves" хареса ми. Благодаря ти, че ми го препоръча. Падам си по филми от средната епоха преплетени с действителната история и същевременно поднесени мистично.

Quote Post
NewClearFear
коментар 10.06.2009, 15:29
Коментар #90

Mърамунгелче
Икона на група

Цитат(Shalome @ 09.06.2009, 16:10) *
Гледах "Brotherhood of the wolves" хареса ми. Благодаря ти, че ми го препоръча. Падам си по филми от средната епоха преплетени с действителната история и същевременно поднесени мистично.

Ами гледай и другите тогава и не се ушумулявай (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (както казваше баба ми)

Quote Post
Emperor
коментар 11.06.2009, 19:41
Коментар #91

http://www.youtube.com/watch?v=6snP4IVL2Fs

http://kinozal.tv/download.php/331955/Spec...Rip.avi.torrent

О фильме: В ноябре 2003 года, недалеко от села Сержень-Юрт был уничтожен отряд профессиональных наемников.В чеченских горах они устроили настоящий университет по подготовке международных террористов. Банда состояла из граждан Алжира, Турции, Иордании и даже Германии. Против двух десятков матерых «волков», как они себя называли, встали восемь молодых солдат. Они проигрывали в количестве, зато это был спецназ Главного разведывательного управления – элита российской армии. Только сейчас, спустя почти два года, появилась возможность показать тот отчаянный бой, уникальные кадры, которые долгое время были засекречены.

Прикачен файл  b742454af1c8.jpg ( 26.64k ) Брой сваляния: 0

Прикачен файл  2zee004.jpg ( 7.81k ) Брой сваляния: 0

Този коментар е бил редактиран от Emperor на 11.06.2009, 19:43

Quote Post
Shalome
коментар 12.06.2009, 14:25
Коментар #92

Queen of Rain
Икона на група

Passchendaele

Прикачен файл  _________.jpg ( 50.06k ) Брой сваляния: 0

Много силен филм. Дълбоко-емоционален и докосващ.
Действието е през войната и участието на Канадските бойни части в нея... всичко това на фона на една външно-сдържана, но невероятно силна любов. Любов с едно едничко правило - "Не умирай"

Quote Post
Фабер
коментар 12.06.2009, 19:25
Коментар #93

Тайнството на тайнствностите
Икона на група

Коментари: 518
Регистриран: 11.05.09
Потребител No.: 978

Цитат(Shalome @ 17.05.2009, 15:08) *
Fireproof / Устойчив на огън (2008)
Великолепен филм с хубава музика и много, много смисъл и истина. За правилния изход от разрухата на взаимоотношенията в семейството, за любовта - каквато Бог само може да вдъхне... за простителността и ...абе гледайте го. На всяка цена! Това е филм, който трябва да се гледа от колкото може повече хора.

Филмът има своите качества, които, обаче, трябва да се преценяват след уточнението че :1.Става дума за компромис между религиозна пропаганда и художествено произведение; 2. Религиозната пропаганда е от позициите на по-конкретно вероизповедание;

Quote Post
Shalome
коментар 12.06.2009, 21:35
Коментар #94

Queen of Rain
Икона на група

Цитат(Фабер @ 12.06.2009, 20:25) *
Филмът има своите качества, които, обаче, трябва да се преценяват след уточнението че :1.Става дума за компромис между религиозна пропаганда и художествено произведение; 2. Религиозната пропаганда е от позициите на по-конкретно вероизповедание;

Изобщо не съм съгласна с пропагандата, няма никаква пропаганда. Това което се показва с филма е самата дълбочина на истината за същността на любовта. Само осъзната любов е трайна и смело бих казала-вечна.
Когато е само чувствена любов е нетрайна. И понеже повечето е такава, затова и битуват приказките че била химия, че траела най-много 3-5-7- години и т.н.

Quote Post
Фабер
коментар 12.06.2009, 22:11
Коментар #95

Икона на група

Цитат(Shalome @ 12.06.2009, 22:35) *
Изобщо не съм съгласна с пропагандата, няма никаква пропаганда. Това което се показва с филма е самата дълбочина на истината за същността на любовта. Само осъзната любов е трайна и смело бих казала-вечна.
Когато е само чувствена любов е нетрайна. И понеже повечето е такава, затова и битуват приказките че била химия, че траела най-много 3-5-7- години и т.н.

Ами тогава, би могло да се прецени, че става дума за пропаганда на истината за осъзнатата любов!

"Когато е само чувствена любов е нетрайна."-т.е. идваме до заключението, че любовта е повече осъзнатост и действие, взаимоотношение, отколкото чувство!

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Quote Post
Shalome
коментар 12.06.2009, 23:02
Коментар #96

Queen of Rain
Икона на група

Цитат(Фабер @ 12.06.2009, 23:11) *
Ами тогава, би могло да се прецени, че става дума за пропаганда на истината за осъзнатата любов!

"Когато е само чувствена любов е нетрайна."-т.е. идваме до заключението, че любовта е повече осъзнатост и действие, взаимоотношение, отколкото чувство!

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Не, не идваме до този извод. Защо нещо трябва да е повече или по-малко. Няма повече или по-малко. Или го има, или го няма. А това "пропаганда на истината" направо звучи абсурдно.

Quote Post
Фабер
коментар 13.06.2009, 06:47
Коментар #97

Икона на група

Цитат(Shalome @ 13.06.2009, 00:02) *
Не, не идваме до този извод. Защо нещо трябва да е повече или по-малко. Няма повече или по-малко. Или го има, или го няма. .........

А защо е казано - "донейде"? ( "Сега виждаме смътно като през огледало, а тогава-лице с лице; сега зная донейде, а тогава ще позная, както и бидох познат." (1 Кор. 13:12); "тогава"-"кога дойде съвършеното знание, тогава това "донейде" ще изчезне.(1 Кор. 13:10)
Иначе си права, че е по-съществено нещо дали го има или не.

Забележка: Само някой, като прочете "съвършеното знание", да не се подведе към гностицизъм! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Цитат(Shalome @ 13.06.2009, 00:02) *
.........А това "пропаганда на истината" направо звучи абсурдно......

Разясни, ако обичаш, защо звучи абсурдно това, че някой чрез нещо лансира някаква идея, убеждение! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/bn.gif)

Този коментар е бил редактиран от Фабер на 13.06.2009, 07:23

Quote Post
Shalome
коментар 13.06.2009, 09:22
Коментар #98

Queen of Rain
Икона на група

Цитат(Фабер @ 13.06.2009, 07:47) *
А защо е казано - "донейде"? ( "Сега виждаме смътно като през огледало, а тогава-лице с лице; сега зная донейде, а тогава ще позная, както и бидох познат." (1 Кор. 13:12); "тогава"-"кога дойде съвършеното знание, тогава това "донейде" ще изчезне.(1 Кор. 13:10)
Иначе си права, че е по-съществено нещо дали го има или не.

Забележка: Само някой, като прочете "съвършеното знание", да не се подведе към гностицизъм! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Тук говорим за Любов, а не за изобщо "нещо" или за знания, любовта не е знание, тя е Дух / същност, тя е друго измерение - "Старото премина, всичко ново е"

За пропагандата на истина няма да коментирам... и Галилей е "пропагандирал" истина (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Quote Post
Фабер
коментар 13.06.2009, 11:48
Коментар #99

Икона на група

Цитат(Shalome @ 13.06.2009, 10:22) *
Тук говорим за Любов, а не за изобщо "нещо" или за знания, любовта не е знание, тя е Дух ..........

Ааа, ти изхождаш от "Бог е любов" ("който не люби, той не е познал Бога, защото Бог е любов." 1 Йоан 4:8), а също така и от Светата троица ( Дух е едно от лицата и)! ... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Така нещата се връзват! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Quote Post
Emperor
коментар 15.06.2009, 17:16
Коментар #100

Прикачен файл  EqLTTRct1I.jpg ( 127.08k ) Брой сваляния: 1

Quote Post

16 страници V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 31.07.2014 - 01:15